Hakkımızda

BİLGİ

EkoCeviz

EkoCeviz olarak; 2002 Yılından bu güne kadar cevize dair edindiğimiz tecrübe ile aşı, budama, sulama ve gübreleme konusunda deneyimlerimizi paylaşıyoruz.

Ceviz hayatımızın bir parçası haline gelmiştir. 2002 yılında projeli 200 adet ceviz fidanını ilgili kurumdan temin ettik bunlar yerli çeşit dediğimiz Kaman, Şebin ve Yalova gibi çeşitler olduğu söylenmişti. 10 yıl beklememize rağmen ceviz oranı çok düşük ve maliyeti karşılamamakta idi. Bu durum bizleri cevizde günümüzde yaygınlaşan yabancı çeşitlere yönelmemize sebep oldu. Çeşit değiştirmek için doğru çeşit doğru kalem sıkıntısı da çekiyorduk. Ceviz bahçemize 2016 yılında yeni bir bölüm daha açarak 350 CETNIR 350 FERNOR olmak üzere 700 adet sertifikalı cevizler diktik.  Bu durum bizi eski cevizlerimizi aşılamak yöntemi ile çeşit değiştirme şansımızı artırmıştır. 

ekoceviz hakkimizda

NEDİR?

Beyaz Aşı Tozu

Meyve çeşit değiştirme aşılarında ve yeni dikilen fidanlarda güçlü sağlıklı kök geliştirici; Aşı kalemlerini soğuk ve sıcaktan korur. Bakteri barındırmaz hastalık yapmaz. Aşı nemini korur tutmayı hızlandırır. Dolgu içindeki aşı gözlerinin de yeşermesini hızlandırır. Aşı kalemlerini kurutan ceviz öz suyunu emerek aşıların kurumasını önler

Call Us for Service

(+090) 542 6258772

Top